Fakultet prirodnih i tehničkih nauka (FENS)

Dr. Sencer Yeralan
Redovni profesor
  • Dekan fakulteta prirodnih i tehnički nauka
syeralan@ius.edu.ba
+387 33 957 210
A F1.28

Sekretarijat

Adnan Beganovic
  • Sekretar fakulteta
abeganovic@ius.edu.ba
+387 33 957 200
A F1.30

KORDINATORI FENS PROGRAMA

Dr. Izudin Džafić
Redovni profesor
  • Šef Odsjeka tehničkih nauka
idzafic@ius.edu.ba
+387 33 957 225
A F2.31
Dr. Altijana Hromić- Jahjefendić
Docent
  • Šef Odsjeka prirodnih nauka
  • Program koordinator -Genetika i bioinžinjering
ahromic@ius.edu.ba
+387 33 957 217
A F1.7
Dr. Kanita Karađuzović - Hadžiabdić
Docent
  • Program Koordinator -Računarske nauke i injžinjering
kanita@ius.edu.ba
+387 33 957 218
A F1.6
Dr. Emin Tahirović
Docent
  • Program Koordinator -Softverski inžinjering
etahirovic@ius.edu.ba
+387 33 957 235
A F3.15
Dr. Benjamin Duraković
Docent
  • Program Koordinator -Industrijski inžinjering
  • Program Koordinator-Mašinstvo
bdurakovic@ius.edu.ba
+387 33 957 229
A F1.15
Dr. Sadina Gagula - Palalić
Docent
  • Program Koordinator -Elektrotehnika i elektronika
sadina@ius.edu.ba
+387 33 957 201
A F1.13
Dr. Carl Haddrell
Docent
  • Program Koordinator -Arhitektura
chaddrell@ius.edu.ba
+387 33 957 215
A F3.12

Arhitektura (ARCH)

Dr. Carl Haddrell
Docent
  • Program Koordinator -Arhitektura
chaddrell@ius.edu.ba
+387 33 957 215
A F3.12
Dr. Edin Jahić
Vanredni profesor
ejahic@ius.edu.ba
+387 33 957 314
A F3.12
Dr. Tomasz Malec
Vanredni profesor
tmalec@ius.edu.ba
+387 33 957 242
A F3.18
Dr. Adnan Zoranić
Docent
azoranic@ius.edu.ba
+387 33 957 214
A F3.14
Dr. Lamila Simišić Pašić
Docent
lsimisic@ius.edu.ba
+387 33 957 209
A F3.16
Dr. Ahmed Obralić
Docent
aobralic@ius.edu.ba
+387 33 957 233
A F3.14
Dr. Firas Abdulhameed Salman Al-Douri
Docent
faldouri@ius.edu.ba
+387 33 957 233
A F3.14
Dr. Alma Hudovic-Kljuno
Docent
ahudovic@ius.edu.ba
+387 33 957 238
A F3.9 B
Dr. Tarek El-Akkad
Docent
tel-akkad@ius.edu.ba
Nerma Omićević
Docent
nomicevic@ius.edu.ba
+387 33 957 216
A F3.26
Leila Krivošić
Docent
dleila@ius.edu.ba
+387 33 957 238
A F3.9 B
Selma Nekić
Asistent
snekic@ius.edu.ba
+387 33 957 213
A F3.18
Dr. Adi Ćorović
Stručni saradnik
Maida Halilović
Demonstrator
mhalilovic@student.ius.edu.ba

Genetika i bioinžinjering (GBE)

Dr. Altijana Hromić- Jahjefendić
Docent
  • Šef Odsjeka prirodnih nauka
  • Program koordinator -Genetika i bioinžinjering
ahromic@ius.edu.ba
+387 33 957 217
A F1.7
Dr. Ahmet Yıldırım
Redovni profesor
  • Rektor
ayildirim@ius.edu.ba
+387 33 957 110
Rectorate
Dr. Sabina Semiz
Redovni profesor
  • (neplaćeno odsustvo)
ssemiz@ius.edu.ba
+387 33 957 204
A G.5
Dr. Mohamed Ragab Abdel Gawwad
Vanredni profesor
mragab@ius.edu.ba
+387 33 957 203
A F1.33
Dr. Ayla Arslan
Vanredni profesor
aarslan@ius.edu.ba
+387 33 957 237
A F1.14
Dr. Mirza Suljagić
Docent
msuljagic@ius.edu.ba
+387 33 957 223
A F1.16
Jasmin Sutković
Viši asistent
  • Zamjenik direktora -Centar za istraživanje i razvoj
jsutkovic@ius.edu.ba
+387 33 957 187
A F3.24
Muhamed Adilović
Viši asistent
madilovic@ius.edu.ba
A F1.36
Emina Huseinbegovic
Demonstrator

Računarske nauke i inžinjering (CS)

Dr. Kanita Karađuzović - Hadžiabdić
Docent
  • Program Koordinator -Računarske nauke i injžinjering
kanita@ius.edu.ba
+387 33 957 218
A F1.6
Dr. Emin Tahirović
Docent
  • Program Koordinator -Softverski inžinjering
etahirovic@ius.edu.ba
+387 33 957 235
A F3.15
Dr. Ali Abd Almisreb
Docent
aalmisreb@ius.edu.ba
+387 33 957 242
A F3.18
Dr. Džejla Međedović
Docent
dzmedjedovic@ius.edu.ba
+387 33 957 244
A F3.17
Dr. Haris Kremo
Docent
hkremo@ius.edu.ba
+387 33 957 243
A F2.5
Dr. Šadi Matar
Gostujući docent
smatar@ius.edu.ba
A F1.12
Admir Ferhatović
Demonstrator
Bakir Brkić
Demonstrator
Omar Hassan
Demonstrator

Softverski inženjering (SE)

Dr. Emin Tahirović
Docent
  • Program Koordinator -Softverski inžinjering
etahirovic@ius.edu.ba
+387 33 957 235
A F3.15
Dr. Emine Yaman
Docent
  • Dekanesa Edukacijskog fakulteta
eyaman@ius.edu.ba
+387 33 957 205
B F2.7C
Dr. Ali Abd Almisreb
Docent
aalmisreb@ius.edu.ba
+387 33 957 242
A F3.18
Dr. Šadi Matar
Gostujući docent
smatar@ius.edu.ba
A F1.12
Nesibe Merve Husejnović
Viši asistent
  • (na porodiljskom dopustu)
ndemir@ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32
Admir Ferhatović
Demonstrator
Bakir Brkić
Demonstrator
Omar Hassan
Demonstrator

Industrijski inžinjering (IE)

Dr. Benjamin Duraković
Docent
  • Program Koordinator -Industrijski inžinjering
  • Program Koordinator-Mašinstvo
bdurakovic@ius.edu.ba
+387 33 957 229
A F1.15
Dr. Sencer Yeralan
Redovni profesor
  • Dekan fakulteta prirodnih i tehnički nauka
syeralan@ius.edu.ba
+387 33 957 210
A F1.28
Dr. Mehmet Can
Profesor emeritus
mcan@ius.edu.ba
+387 33 957 150
A F1.9
Dr. Leila Miller
Vanredni profesor
lmiller@ius.edu.ba
+387 33 957 202
A F1.32
Dr. Özge Büyükdağlı
Viši asistent
obuyukdagli@ius.edu.ba
A F3.26
Erna Omerašević
Asistent
ekeskinovic@student.ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32

Elektrotehnika i elektronika (EE)

Dr. Izudin Džafić
Redovni profesor
  • Šef Odsjeka tehničkih nauka
idzafic@ius.edu.ba
+387 33 957 225
A F2.31
Dr. Şehabeddin Taha İmeci
Redovni profesor
  • Prorektor za međunarodnu saradnju i istraživanje
simeci@ius.edu.ba
+387 33 957 123
B F3.13
Dr. Sadina Gagula - Palalić
Docent
  • Program Koordinator -Elektrotehnika i elektronika
sadina@ius.edu.ba
+387 33 957 201
A F1.13
Dr. Asif Šabanović
Profesor emeritus
asabanovic@ius.edu.ba
+387 33 957 232
A G.4
Dr. Emir Karamehmedović
Vanredni profesor
ekaramehmedovic@ius.edu.ba
+387 33 957 207
A F1.16
Dr. Tarik Namas
Docent
tnamas@ius.edu.ba
+387 33 957 211
A F1.8
Azra Yıldız
Viši asistent
amehic@ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32
Tarik Hrnjić
Viši asistent
thrnjic@ius.edu.ba
A F2.5
Naida Fetić
Asistent
  • (neplaćeno odsustvo)
nfetic@ius.edu.ba
A F2.5
Šejla Džakmić
Asistent
sdzakmic@ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32
Sevkuthan Kurak
Demonstrator
sevkuthan@student.ius.edu.ba
A F2.29

Mašinstvo (ME)

Dr. Benjamin Duraković
Docent
  • Program Koordinator -Industrijski inžinjering
  • Program Koordinator-Mašinstvo
bdurakovic@ius.edu.ba
+387 33 957 229
A F1.15
Dr. Muhamed Hadžiabdić
Vanredni profesor
mhadziabdic@ius.edu.ba
+387 33 957 212
A F1.31
Dr. Leila Miller
Vanredni profesor
lmiller@ius.edu.ba
+387 33 957 202
A F1.32
Dr. Mohamed E. Yahia
Docent
myahia@ius.edu.ba
+387 33 957 227
A F1.34
Dr. Redwan Alqasemi
Gostujući redovni profesor
ralqasemi@ius.edu.ba
Muhammet Mesut Haskul
Asistent
mhaskul@ius.edu.ba
A F2.28
Mahir Hafizović
Demonstrator

Naučno polje Matematika

Dr. Mehmet Can
Profesor emeritus
mcan@ius.edu.ba
+387 33 957 150
A F1.9
Dr. Leila Miller
Vanredni profesor
lmiller@ius.edu.ba
+387 33 957 202
A F1.32
Dr. Seyednima Rabiei
Docent
srabiei@ius.edu.ba
  • English
  • Bosanski
  • Türkçe