Fakultet prirodnih i tehničkih nauka (FENS)

Dr. Ahmet Yıldırım
Redovni profesor
  • Dekan fakulteta prirodnih i tehnički nauka
ayildirim@ius.edu.ba
+387 33 957 210
A F1.28
Dr. Sehabeddin Taha Imeci
Redovni profesor
  • Prodekan za akademske i studentske poslove
simeci@ius.edu.ba
+387 33 957 239
A F2.4
Dr. Muhamed Hadžiabdić
Vanredni profesor
  • Prodekan za naučne i istraživačke aktivnosti
  • Program Koordinator-Mašinstvo
mhadziabdic@ius.edu.ba
+387 33 957 212
A F1.31

Sekretarijat

Adnan Beganovic
  • Sekretar fakulteta
abeganovic@ius.edu.ba
+387 33 957 200
A F1.30
Lejla Brkan
  • Sekretarica dekana
lbrkan@ius.edu.ba
+387 33 957 280
A F1.29

KORDINATORI FENS PROGRAMA

Dr. Izudin Džafić
Redovni profesor
  • Program Koordinator -Elektrotehnika i elektronika
idzafic@ius.edu.ba
+387 33 957 225
A F2.31
Dr. Ayla Arslan
Vanredni profesor
  • Šef odeljenja za prirodne nauke
  • Program Koordinator -Genetika i bioinžinjering
aarslan@ius.edu.ba
+387 33 957 237
A F1.14
Dr. Muhamed Hadžiabdić
Vanredni profesor
  • Prodekan za naučne i istraživačke aktivnosti
  • Program Koordinator-Mašinstvo
mhadziabdic@ius.edu.ba
+387 33 957 212
A F1.31
Dr. Adnan Zoranić
Docent
  • Program Koordinator -Arhitektura
azoranic@ius.edu.ba
+387 33 957 214
A F3.13
Dr. Benjamin Duraković
Docent
  • Program Koordinator -Industrijski inžinjering
bdurakovic@ius.edu.ba
+387 33 957 229
A F1.15
Dr. Kanita Karađuzović - Hadžiabdić
Docent
  • Program Koordinator -Računarske nauke i injžinjering
kanita@ius.edu.ba
+387 33 957 218
A F1.6
Dr. Emin Tahirović
Docent
  • Program Koordinator -Softverski inžinjering
etahirovic@ius.edu.ba
+387 33 957 235
A F3.15

Arhitektura (ARCH)

Dr. Adnan Zoranić
Docent
  • Program Koordinator -Arhitektura
azoranic@ius.edu.ba
+387 33 957 214
A F3.13
Dr. Edin Jahić
Vanredni profesor
ejahic@ius.edu.ba
+387 33 957 314
A F3.12
Dr. Tomasz Malec
Vanredni profesor
tmalec@ius.edu.ba
+387 33 957 235
A F3.18
Dr. Ahmed Obralić
Docent
aobralic@ius.edu.ba
+387 33 957 233
A F3.14
Dr. Amra Hadžimuhamedović
Docent
ahadzimuhamedovic@ius.edu.ba
+387 33 957 234
A F3.9 A
Dr. Firas Abdulhameed Salman Al-Douri
Docent
faldouri@ius.edu.ba
+387 33 957 233
A F3.14
Dr. Alma Hudovic-Kljuno
Docent
ahudovic@ius.edu.ba
+387 33 957 238
A F3.9 B
Dr. Carl Haddrell
Docent
chaddrell@ius.edu.ba
+387 33 957 314
A F3.12
Dr. Paulina Maria Neisch
Docent
pneisch@ius.edu.ba
+387 33 957 234
A F3.9 A
Lamila Simišić - Pašić
Docent
lsimisic@ius.edu.ba
+387 33 957 209
A F3.16
Leila Krivošić
Docent
dleila@ius.edu.ba
+387 33 957 238
A F3.9 B
Dr. Fehim Hadžimuhamedović
Gostujući redovni profesor
A F1.12
Dr. Dina Šamić
Gostujući docent
Nerma Omićević
Viši asistent
nomicevic@ius.edu.ba
+387 33 957 213
A F3.26
Selma Mešetović
Asistent
smesetovic@student.ius.edu.ba
+387 33 957 213
A F3.26
Mesud Ramić
Stručni saradnik
Sabina Zahirović
Stručni saradnik
Malik Alibegović
  • Student demonstrator
malibegovic@student.ius.edu.ba

Genetika i bioinžinjering (GBE)

Dr. Ayla Arslan
Vanredni profesor
  • Šef odeljenja za prirodne nauke
  • Program Koordinator -Genetika i bioinžinjering
aarslan@ius.edu.ba
+387 33 957 237
A F1.14
Dr. Ahmet Yıldırım
Redovni profesor
  • Dekan fakulteta prirodnih i tehnički nauka
ayildirim@ius.edu.ba
+387 33 957 210
A F1.28
Dr. Sabina Semiz
Redovni profesor
ssemiz@ius.edu.ba
+387 33 957 204
A G.5
Dr. Mohamed Ragab Abdel Gawwad
Vanredni profesor
mragab@ius.edu.ba
+387 33 957 203
A F1.33
Dr. Mirza Suljagić
Docent
msuljagic@ius.edu.ba
+387 33 957 223
A F1.16
Dr. Enisa Omanović-Mikličanin
Gostujući redovni profesor
A F1.12
Dr. Altijana Hromic ́- Jahjefendić
Stručni saradnik
A F1.12
Jasmin Sutković
Viši asistent
  • Zamjenik direktora -Centar za istraživanje i razvoj
jsutkovic@ius.edu.ba
+387 33 957 187
A F3.24
Muhamed Adilović
Viši asistent
madilovic@ius.edu.ba
A F1.36
Furkan Enes Oflaz
Student demonstrator
foflaz@ius.edu.ba
A F1.36

Računarske nauke i inžinjering (CS)

Dr. Kanita Karađuzović - Hadžiabdić
Docent
  • Program Koordinator -Računarske nauke i injžinjering
kanita@ius.edu.ba
+387 33 957 218
A F1.6
Dr. Emin Tahirović
Docent
  • Program Koordinator -Softverski inžinjering
etahirovic@ius.edu.ba
+387 33 957 235
A F3.15
Dr. Sherzod Rustamovic Turaev
Vanredni profesor
  • (to be appointed for fall semester)
Dr. Ali Abd Almisreb
Docent
  • (treba biti imenovan u ljetnom semestru)
Dr. Edvin Škaljo
Gostujući docent
A F1.12
Dr. Džejla Međedović
Docent
dzmedjedovic@ius.edu.ba
A F3.17
Dr. Šadi Matar
Stručni saradnik
  • (to be appointed for fall semester)
A F1.12
Ajdin Herić
Stručni saradnik
Amir Jamak
Stručni saradnik
Enes Pivić
Stručni saradnik
  • Direktor- Informacione tehnologije
epivic@ius.edu.ba
+387 33 957 160
A F1.41
Nermin Ćorbadžić
Stručni saradnik
Suada Alić-Mešanović
Stručni saradnik
Mirza Arifović
Stručni saradnik
Rialda Spahić
Student demonstrator
A F1.12

Softverski inženjering (SE)

Dr. Emin Tahirović
Docent
  • Program Koordinator -Softverski inžinjering
etahirovic@ius.edu.ba
+387 33 957 235
A F3.15
Dr. Migdat Hodzic
Gostujući redovni profesor
mhodzic@ius.edu.ba
+387 33 957 236
Dr. Emine Yaman
Docent
eyaman@ius.edu.ba
+387 33 957 205
Dr. Jasminka Hasić - Telalović
Stručni saradnik
  • Savjetnik rektora za projekt Horizon2020
jhasic@ius.edu.ba
+387 33 957 224
A F1.5
Nesibe Merve Demir
Viši asistent
  • (neplaćeno odsustvo)
ndemir@ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32

Industrijski inžinjering (IE)

Dr. Benjamin Duraković
Docent
  • Program Koordinator -Industrijski inžinjering
bdurakovic@ius.edu.ba
+387 33 957 229
A F1.15
Dr. Tahsin Erkan Türe
Redovni profesor
  • Rektor
erkanture@ius.edu.ba
+387 33 957 110
Rectorate
Dr. Sencer Yeralan
Redovni profesor
  • Dekan Fakuleta manadžmenta i javne uprave
syeralan@ius.edu.ba
+387 33 957 410
B F1.28
Dr. Mehmet Can
Profesor Emeritus
mcan@ius.edu.ba
+387 33 957 150
A F1.9
Dr. Hazim Bašić
Gostujući redovni profesor
hbasic@ius.edu.ba
A F1.12
Erna Omerašević
Asistent
ekeskinovic@student.ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32

Elektrotehnika i elektronika (EE)

Dr. Izudin Džafić
Redovni profesor
  • Program Koordinator -Elektrotehnika i elektronika
idzafic@ius.edu.ba
+387 33 957 225
A F2.31
Dr. Sehabeddin Taha Imeci
Redovni profesor
  • Prodekan za akademske i studentske poslove
simeci@ius.edu.ba
+387 33 957 239
A F2.4
Dr. Emir Karamehmedović
Vanredni profesor
ekaramehmedovic@ius.edu.ba
+387 33 957 207
A F1.16
Dr. Tarik Namas
Docent
tnamas@ius.edu.ba
+387 33 957 211
A F1.8
Dr. Mustafa Musić
Gostujući vandredni profesor
A F1.12
Dr. Sadina Gagula - Palalić
Docent
  • (neplaćeno odsustvo)
sadina@ius.edu.ba
+387 33 957 201
Elvisa Bećirović
Stručni saradnik
Dr. Tarik Uzunović
Gostujući docent
Azra Yıldız
Viši asistent
amehic@ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32
Tarik Hrnjić
Viši asistent
thrnjic@ius.edu.ba
A F2.5
Naida Fetić
Asistent
nfetic@ius.edu.ba
A F2.5
Šejla Džakmić
Asistent
  • (na porodiljskom dopustu)
sdzakmic@ius.edu.ba
+387 33 957 221
A F2.32
Emir Hodžić
Student demonstrator
A F1.12
Sevkuthan Kurak
Student demonstrator
sevkuthan@student.ius.edu.ba
A F2.29

Mašinstvo (ME)

Dr. Muhamed Hadžiabdić
Vanredni profesor
  • Prodekan za naučne i istraživačke aktivnosti
  • Program Koordinator-Mašinstvo
mhadziabdic@ius.edu.ba
+387 33 957 212
A F1.31
Dr. Lejla Miller
Vanredni profesor
lmiller@ius.edu.ba
+387 33 957 202
A F1.32
Dr. Mohamed E. Yahia
Docent
myahia@ius.edu.ba
+387 33 957 227
A F1.34
Dr. Ismar Alagić
Gostujući vandredni profesor
A F1.12
Dr. Muris Torlak
Gostujući vandredni profesor
mtorlak@ius.edu.ba
Enes Akca
Viši asistent
eakca@ius.edu.ba
+387 33 957 208
A F3.22
Kemal Turan
Viši asistent
kturan@ius.edu.ba
+387 33 957 211
A F1.8
Muhammet Mesut Haskul
Asistent
Ammar Hodža
Student demonstrator

Naučno polje Matematika

Dr. Mehmet Can
Profesor Emeritus
mcan@ius.edu.ba
+387 33 957 150
A F1.9
Dr. Lejla Miller
Vanredni profesor
lmiller@ius.edu.ba
+387 33 957 202
A F1.32
  • English
  • Bosanski
  • Türkçe