Izložba Odsjeka za arhitekturu: Projekt održivosti IUS kampusa

Studenti Odsjeka za arhitekturu Internacionalnog univerziteta u Sarajevu su pod nadzorom profesora Prof.Dr. Tareka El-Akkada organizovali izložbu „IUS kampus projekt“. Glavni cilj izložbe je da se postojeći prostor IUS kampusa učini održivijim korištenjem različitih strategija kako bi se dizajnirao novi pejzažni raspored i omogućila prirodna cirkulacija. Predloženi plan je zapravo prijedlog nove šeme sadnje za zelene površine i različite tipove vrtova i staklenika na slobodnim mjestima. Student drugog ciklusa studija arhitekture i asistent Kenan Hodžić je predstavio projekt posjetiocima i objasnio prednosti primjene ekološki prihvatljivih elemenata na IUS kampusu.

IUS rektor Prof.Dr. Ahmet Yıldırım je također posjetio izložbu, te iznio svoje mišljenje i sugestije za daljnji razvoj projekta i time dao svoju podršku implementaciji predloženog dizajna u bliskoj budućnosti.